خانه / مقالات تاسیسات / انرژي هاي نو

انرژي هاي نو

تولید هیدروژن

تقاضای جهانی انرژی و منابع تأمین آن ـ راههای ممکن تولید هیدروژن از نظر فنی و اقتصادی خلاصه        رشد جمعیت جهان و بالا رفتن استانداردهای زندگی باعث افزایش تقاضای جهانی انرژی گردیده است. بطوریکه روند بکارگیری سوختهای فسیلی و سوختهای هسته‎ای و محدودیت احتمالی نیروگاه های آبی نمی‎تواند پاسخگوی این نیازها باشد. از طرف دیگر حفظ منابع فسیلی با ... ادامه مطلب »

تولید برق توسط خورشید

  تولید انرژی بــرق بوسیله انرژی خورشیدی مقــدمه:   چگونه می‌توانیم از گرمای  خورشید برای تولید انرژی استفاده کنیم. آیا از نور خورشید نیز می‌توان انرژی بدست آورد. برای اینکار از باتری خورشیدی استفاده می‌شود که نور خورشید را می‌گیرد و برق تولید می‌کند. باتریهای خورشیدی از ماده‌ای بنام سیلیسیوم ساخته می‌شود. هر باتری خورشیدی برق بسیار ناچیزی تولید می‌کند. ... ادامه مطلب »

آبگرم کن خورشیدی

آبگرم کن خورشیدی (کارکرد ،حمام خورشیدی و مزایا) آبگرمکن های خورشیدی به طوریکه از نام آنها پیداست از طریق جذب انرژی خورشید و تابش نور بر صفحات جاذب ( کلکتور ) عمل می نمایند و راندمان گرمایشی آنها در فصول مختلف سال و بر حسب موقعیتهای جغرافیایی هر شهر متفاوت می باشد . راندمان زمانی رسیدن به گرمایشی بیشتر و ... ادامه مطلب »

انرژی های تجدید پذیر

انرژی های تجدیدپذیر: انرژیهای تجدیدپذیر شامل منابع متنوع و مختلفی بوده که از انرژیهای طبیعی و قابل دسترس به وجود می آیند با توجه به اینکه این انرژیها صورتی آرمانی ندارند اما استفاده از آنها موجب کاهش مصرف فرآورده های نفتی و اشتغال زایی شده و میزان آلایندگی محیط زیست را نیز کاهش میدهد . چشم انداز استفاده از این ... ادامه مطلب »

انرژی های نو

انرژی های نو و توصیه استفاده از آنها در کشور: مقدمه : توسعه شگرف علم و فن آوری در جهان امروز ظاهراً آسایش و رفاه زندگی بشر را موجب شده ، لیکن این توسعه یافتگی ، مایه بروز مشکلات تازه ای نیز برای انسانها گردیده که از آن جمله می توان به آلودگی محیط زیست ، تغییرات گسترده آب وهوایی ... ادامه مطلب »