خانه / ۱۳۹۰ / مرداد

بایگانی ماهانه: مرداد ۱۳۹۰

پدیده کریستالیزاسیون

کریستال شدن و عملیات رفع کریستال های شدید   سرویس و نگهداری سیستمهای سرمایشی و دستگاههای تشکیل دهنده آنها بسیار مهم است و کوتاهی در این عمر باعث ضرر های اقتصادی زیادی می شود. دستگاههای خنک کننده مرکزی مجموعه دستگاههائی هستند که دارای ظرفیت بالا بوده و قادرند هوای پاک و سالم و عاری از گرد و خاک و میکروب ... ادامه مطلب »

تاریخجه هیدرولیک

تعریف و تاریخچه هیدرولیک هیدرولیک از کلمه یونانی " هیدرو " مشتق گردیده است و این کلمه بمعنای جریان حرکات مایعات می باشد. در قرون گذشته مقصود از هیدرولیک فقط آب بوده و البته بعدها عنوان هیدرولیک مفهوم بیشتری بخود گرفت و معنی ومفهوم آن بررسی در مورد بهره برداری بیشتری از آب و حرکت دادن چرخ های آبی و ... ادامه مطلب »

کنترل کننده دور موتور

ی کاربرد کنترل کننده های دور موتور در صرفه جویی دور موتور در صرفه جویی انرژی مقدمه بحت انرژی از دو دیدگاه اقتصادی و زیست محیطی حائز اهمیت است . بهینه سازی مصرف انرژی به این معنی است که  بتوان با استفاده از تجهیزات و یا مدیریت بهتر همان کار را ولی با مصرف انرژی کمتر انجام بدهیم . صرفه ... ادامه مطلب »

آموزش تخصصی نصب و تعمیرات انواع کولرهای گازی

آموزش تخصصی نصب و تعمیرات انواع کولرهای گازی مطالب شامل: معرفی سیکل تبرید و نحوه عملکرد کولر گازی با توجه به این سیکل معرفی مبردهای جدید و نحوه شارژ مبردهای جدید به سیستم معرفی اجزاء مکانیکی مانند کمپرسور و نحوه عیب یابی آنها معرفی انواع کولر های گازی و سیستم های تهویه مطبوع معرفی اجزاء برقی و الکترونیکی و نحوه ... ادامه مطلب »

خواص کلر

خواص فیزیکی وشیمیا یی کلر  علامت شیمیایی عنصر کلر به شکل  Cl می باشد. کلر موجود به عنوان یک  مولکول دو اتمی بوده و به صورت Cl2 نمایش می دهند .عدد اتمی ، وزن اتمی و وزن مولکولی کلر به ترتیب ۱۷، ۴۵۳/۳۵ و ۹۰۶/۷۰ می باشد . کلر منفجر نمی شود و قابل اشتعال نیست و به صورت گاز ... ادامه مطلب »

سیستم های آتش نشانی

  گازهای حاصل از حریق   آتش سوزی از جمله حوادثی است که هر روزه تعداد قابل توجهی از افراد و اموال قربانی آن می شوند در اثر سوختن مواد با توجه به نوع موادی که می سوزند  محصولات خطرناک حاصل از آن را می‌توان به چهار دسته شعله، گرما، دود و گازهای سمی تقسیم نمود. افرادی که در محل حریق محبوس شده ... ادامه مطلب »

باروری ابر ها

تغییر مصنوعی آب و هوا Weather Atmospheric Modification   چالش های اساسی نظیر افزایش جمعیت جهانی، توزیع ناموازن بارش ها به لحاظ زمانی و مکانی، تغییر اقلیم و وقوع خشکسالی های شدید در سراسر جهان  منجر به ضرر های هنگفت اقتصادی به کشور ها بخصوص سرزمین های واقع شده در مناطق خشک و نیمه خشک شده است. خشکسالی یک بحران ... ادامه مطلب »

مبدل های حرارتی

مبدل های حرارتی (Heat Exchangers)  تجهیزات مورد استفاده در انتقال حرارت با توجه به عملی که در فرایند انجام می دهند تعریف می گردند.مبدلهای حرارتی حرارت را بین دو جریان از فرایند بازیابی می کنند.بخار آب و آب سرد به عنوان سرویسهای جنبی مورد استفاده قرار می گیرند ولی آنها را نظیر جریانهای قابل بازیابی در فرایند مورد بررسی قرار نمی ... ادامه مطلب »

نیروگاههای خورشیدی

نیروگاههای خورشیدی مقدمه خورشید نه تنها خود منبع عظیم انرژی است، بلکه سرآغاز حیات و منشاء تمام انرژیهای دیگر است. طبق برآوردهای علمی در حدود ۶۰۰۰ میلیون سال از تولد این گوی آتشین می‌گذرد و در هر ثانیه ۲/۴ میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می‌شود. با توجه به وزن خورشید که حدود ۳۳۳ هزار برابر وزن زمین ... ادامه مطلب »

گرمایش از کف

  همه چیز درباره گرمایش از کف   مقدمه: سیستم حرارتی گرمایش از کف که انتقال حرارت به صورت تشعشعی (تابشی) سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد، درمقایسه با سایر سیستمهای حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلکه در مقوله رفاه و آسایش ساکنان ساختمان ها دارای نقاط قوت بسیاری می باشد. در سالهای ... ادامه مطلب »